وبلاگ

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

اهمیت سئو در چیست؟ آیا فقط از لحاظ فنی سئوی سایت موثر واقع می شود؟ جواب این سوال خیر است چرا که معرفی برند شما و موفقیت در بازار یابی و ... را هم به شما اعطا می کند. در واقع سئو و برندینگ در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار دارند به نحوی بدون یکدیگر کار خاصی را پیش نمی برند.چون بدون سئو کلا معرفی نمی شوید که بخواهید فروش هم داشته باشید. در حقیقت برندینگ یکی از شاخه های SEO به حساب می آیند.

اشتراک گذاری این مقاله

آنچه در این مطلب خواهید خواند

عوامل زیادی بر سئو سایت شما موثر است که از آن میان می توان به برندینگ اشاره کرد. رابطه میان  برندینگ و سئو   Brand & SEO یک رابطه دو طرفه می باشد. مدیریت برند در دنیای دیجیتال مارکتینگ می تواند جایگاه خاصی را برای کسب و کار شما تعریف نماید. اما سوال اساسی این است که آیا سئو در آن موثر است؟  در واقع توضیح آن شاید کمی مشکل باشد چون همانقدر که سئو بر برندینگ  تاثیر مستقیم دارد، معکوس آن نیز بر سئو سایت ما موثر خواهد بود.

همچنین موتورهای جستجو مانند گوگل نیز برای برندها امتیاز خاصی قائل می شوند که خود در سئو سایت بسیار موثر خواهد بود.در ادامه در این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. 

تعریف برندینگ

در تعریف و توضیح برندینگ باید بگوییم که به زبان ساده در واقع یک ابزار است که برای شناساندن کسب و کار شما از آن استفاده می شود. این ابزار در واقع یک پل ارتباطی میان شما با مشتری است. از دیدگاه مشتری برندینگ بسیار مهم است و برای این اعتقاد دو دلیل کلی را قائل می شود.

 

دلیل اول: ریسک خرید و انتخاب را برای مشتری بسیار کاهش می دهد.

دلیل دوم: باعث صرفه جویی در هزینه های تصمیم گیری در افراد می شود.

 

در واقع برند و برندینگ یکی از نشانه ها و عوامل تجارت موفق می تواند باشد، اما اگر باعث مایوس شدن مشتری گردد قطعا اثر مستقیم در شکست شرکت مورد نظر دارد.حال نکته اساسی این است که در دنیای تجارت دیجیتالی، چقدر برندینگ در سئو سایت شما می تواند موثر باشد. همان اندازه که برند شما می تواند نظر مشتری را جلب نماید، می تواند اعتماد او را نیز جلب کرده در نتیجه ورودی سایت شما بیشتر شود.

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

دنبال رزومه و مدرک میگردی ؟ فقط با 45 روز کارآموزی کسب و کار خودتو راه بنداز !

تاثیر سئو در خرید مشتری

شاید بتوان گفت که بخش عظیمی از خرید در زندگی افراد را بازارهای دیجیتال پر کرده اند و برای خرید و شناخت سایت ها از  انواع موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می کنند. پس برندی که دارای سئو و رتبه بالا نباشد از نگاه مشتری دور خواهد

 ماند. خریداران قبل از خرید در مورد برند مورد نظر خود جستجو می کنند که در این بازار، سئو موبایل ها شاید در درجه اهمیت بسیاری قرار می گیرد زیرا افراد امروزه بسیاری از جستجوهای خرید خود را از طریق موبایل انجام می دهند و هر اندازه که در زمان جستجو سایت شما زودتر به چشم مشتری بخورد و رتبه آن در صفحه گوگل بالاتر باشد، شانس خرید مشتری از شما بیشتر خواهد بود.

آیا سئو بر برندینگ تاثیر دارد؟

زمانی که سئو سایت شما قوی باشد، یعنی محتوای آن با کیفیت بوده و واقعی نیز بوده است و برندینگ به خوبی انجام شده است، پس در زمان خرید می تواند تجربه خوبی را برای مشتری فراهم نماید و در نتیجه تکرار مراجعه به سایت شما از طرفمشتری انجام خواهد شد.هدف از سئو، بیشتر نشان دادن و همچنین بالا بردن ارزش برند شما در موتورهای جستجو می باشد.در واقع می توانید از سئو به عنوان یک عامل بزرگ و قوی برای بازاریابی برند خود استفاده نمایید.سئو سایت و برندینگ شما باعث ایجاد تعهد کیفیت و خرید میان صاحب برند و مشتری می شود.سئو سایت باعث می شود که مشتریان بیشتری نیز به سایت شما مراجعه نمایند.پس می توان نتیجه گرفت که تاثیر سئو بر برندینگ کسب و کار و سایت شما در موتورهای جستجو بسیار بالا است.

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : نقشه سایت یا سایت مپ چیست؟چگونه sitemap بسازیم؟

 

حال می خواهیم معکوس این مطلب را بررسی کنیم که آیا برند نیز در سئو سایت شما موثر است یا خیر؟در قدم اول باید بدانیم  که گوگل علاقه مند به برندهای معروف و معتبر است و شاید بتوان گفت که برای آنها حساب مجزایی باز می کند و برای آنها در زمان خطا و اشتباه جرائم کمتری در نظر می گیرد. پس در این شرایط اگر برند خاصی نیستید و یا تازه می خواهید خود را مطرح کنید، باید بسیار تلاش کرده و هزینه نمایید. ارزش بالای برند شما باعث می شود تا تعداد مشتریان بالا رفته و به شما وفادار باشند، مطالب سایت را تند به تند مطالعه کرده، به راحتی اطمینان کنند و حتی شما را به سایر افراد معرفی نمایند.این خود یعنی بالا رفتن سئو سایت شما در اثر نام برند شما.

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

چرا باید برای نام برند خود اهمیت قائل شویم؟

در راستای افزایش سئو باید این نکته را بررسی کنیم که آیا نام برند نیز در سئو اهمیت دارد و آیا باید برای انتخاب آن فایل جدا باز کنیم؟درست است که هدف اصلی بهینه سازی سایت بالا بردن محتوا و کیفیت و در نتیجه بالا رفتن جایگاه در موتورهای جستجو است اما تا اینجا دیدیم که بسیاری عوامل از جمله برند در این موضوع تاثیرگذار است. این را باید بدانید که نام برند شما تاثیر غیر مستقیم در سئو سایت شما دارد.با یک مثال ساده این موضوع را بهتر بررسی می کنیم. مثلا شما قصد خرید لپ تاپ را دارید و در گوگل عبارت “خرید لپ تاپ” را سرچ می کنید. از گزینه هایی که بالا می آید اول به سراغ برندی می روید که قبلا نام آن را بیشتر شنیده اید.پس نتیجه می گیریم که اسامی معروف و مطرح کلیک بیشتری می خورند. پس می توان نتیجه گرفت که نام برند باعث جذب افراد بیشتری در زمان جستجو می شود.

همین حالا دوره فرمول یک سئو رو دریافت کن !

چند نکته پایانی در رابطه با تاثیر برندینگ بر سئو

همانطور که قبل تر گفتیم  اگر دارای دو دیدگاه و نظریه متفاوت باشیم باید به این موارد اشاره کنیم که :  

 دیدگاه اول سئو را یک مفهوم چند بعدی می دانیم که برای بالا بردن و افزایش رنک آن در موتورهای جستجو باید از چندین تکنیک به صورت مکمل و در کنار یکدیگر استفاده نماییم. اما باید این را بخاطر داشته باشیم که بالا رفتن سئو سایت ما نیاز به زمان دارد و با سرعت انجام نمی شود.

دیدگاه دوم که برخی به آن توجه دارند این است که سئو در واقع یک مفهوم تک بعدی دارد. این افراد با این دیدگاه معتقد هستند که تکرار یک تکنیک می تواند موفقیت آمیز باشد. اما از نظر من دیدگاه دوم منطقی تر و کامل تر است زیرا بر حسب زمان باید از تکنیک های مختلف و مکمل استفاده کرد وهمیشه در این زمینه به روز بود. این استفاده از روش های متنوع می تواند در بالا بردن رنک ما و در نتیجه سئو سایت و برندینگ بسیار موثر باشد.

برندینگ در سئو و آشنایی با SEO Branding

سخن پایانی

هیچوقت برای اینکه صاحب یک برند شناخته شده شوید عجله را در دستور کار خودتان قرار ندهید.همیشه سعی کنید قدم به قدم با رعایت تمام نکات و تحقیقات پیش روی کنید. اینک نکته را هم هیچوقت فراموش نکنید که با برند سازی می توانید مشتریان زیادی برای کسب و کارتان جذب کنید. در این راه حتما از استراتژی های اثر بخش و جذاب استفاده کنید چرا که با رشد روز افزون کسب و کار های اینترنتی شما باید خودتان را برای رقابت با حریفان سر سخت آماده کنید. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

academyecolearn

academyecolearn

اینجانب امیر محمد جوادی متولد شهریور 1377 بنیان گذار آکادمی اکولرن دارای مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی نفت و همچنین دارای مدارک بین المللی طراحی سایت (back-end) می باشم . درخرداد 1399 تصمیم به تاسیس آکادمی آموزشی حول محور جذب دانشجویان دارای مهارت کافی برای تدریس و اشتغال کردم و هم اکنون بیش از 20 استاد کاربلد و دارای مدرک معتبر را در آکادمی اکولرن جذب کرده و از این مورد بسیار خرسندم که تیمی پویا , پیگیر و دارای ذهنی خلاق تشکیل داده ایم و به لطف دوستان توانسته ایم آموزش های تخصصی و کاربردی که ویژه مشاغل می باشد را در اختیار دانش پذیران عزیز قرار دهیم وثمره آن را با جذب عزیزان در شرکت ها خواهیم دید
آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید