وبلاگ

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست ؟ تاثیر آن بر سئو

مرغ مگس خوار، که به عنوان "خدمتگزار مزرعه" نیز شناخته می‌شود، یک گونه از مرغان است که در پاکستان و برخی از کشورها از جمله هندوستان وجود دارد. گوگل این عنوان را روی یکی از الگوریتم هایش گذاشت الگوریتم Hummingbird در بدو به وجود آمدن برای بهتر شدن و تمرکز بهتر و بیشتر نتایج جسجتوی کاربران به وجودآمد، و پس از تحلیل این عبارات در کوتاه ترین زمان ممکن، کاربر را به نزدیکترین پاسخ سؤالش برساند.

اشتراک گذاری این مقاله

آنچه در این مطلب خواهید خواند

گوگل در فواصل زمانی مختلف الگوریتم های جدیدی را ارائه می دهد  یا الگوریتم های قدیمی را آپدیت می کند.تا رضایت کار بران را جذب کند .این الگوریتم ها یک سری قوانین و مقرراتی هستند تا مخاطب را به موضوع جستجو شده نزدیک تر کنند. ولی در این بین در میان نتایج منتشر شده اشفتگی و و تبلیغات و اسپم زیاد بود برای همین الگوریتم مرغ مگس خوار به میان آمد تا کاربر را از این آشفتگی نجات دهد.

در این مقاله از اکولرن به موضوعات متنوعی از  الگوریتم مرغ مگس خوار پرداختیم که در رتبه گیری و بهینه سازی سایت شما می تواند چه تاثیری داشته باشد. مزایا و معایب این الگوریتم که بر سئو سایت شما میتواند تاثیر گذار باشد. آن را مشاهده کنید و بهرمند شوید.  

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل یا Hummingbird چیست؟

 یکی از اصلی ترین الگوریتم های گوگل الگوریتم مرغ مگس خوار است که گوگل بتواند چیزی که کاربران  سرچ می کنند را به بهترین نحو ممکن به شما متناسب با نتیجه جستجو نشان دهد گوگل از این الگوریتم استفاده می کند. این الگوریتم از سرعت و دقت بالایی برخوردار است که عبارت شما را آنالیز می کند که بهترین نتیجه را به شما نشان دهد در مورد مقالات و محتوا های مختلف هم به همین صورت عمل می کند. این الگوریتم در سال 2013 در چرخه گوگل قرار گرفت شد و گوگل از آن استفاده میکند. نظم گوگل بر اساس همین الگوریتم هاست که به کاربران بهترین خدمات رو ارائه دهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست ؟ + تاثیر آن بر سئو

دوست داری با 45 روز کارآموزی کسب درآمد کنی؟همین الان به اکولرن سر بزن

این الگوریتم در سئو چه تاتیری دارد؟

اگر محتوا های خوب از نظر سئو برای سایت خود تولید کنید و مرغ مگس خوار اینجا به شما کمک می کند که میتوانید کاربران را به سمت سایت خود بیاورید و سایت شما رشد خوبی داشته باشد. این الگوریتم هیچ جریمه ای برای سئو ندارد و در رتبه گیری هم تاثیر مستقیمی ندارد.

الگوریتم گوگل چگونه کار می کند؟

یک سیستم پیچیده ایی است که برای رتبه گیری به کار می اید. کل سیستم رتبه بندی گوگل وابسته به چند الگوریتم است که هر کدام  ویژگی های خاص خودش را دارد. یکی از این الگوریتم ها Hummingbird است که در سرچ کردن عبارت کردن عبارت مفید است که اطلاعات خوبی به شما ارائه می دهد.

هدف الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

هدف همه ی الگوریتم های گوگل رضایت کاربران از نتیجه سرچ و درک بهتر کاربر از نتیجه جستجوی خود است. الگوریتم مرغ مگس خوار هم به همین صورت است. این الگوریتم بسیار پیشرفته گوگل هدفش این است که نتایج جست و جو را بسیار دقیق نشان دهد که یعنی کاربر هرچه می خواهد را نشان دهد و از موضوع اصلی کاربر خارج نشود این الگوریتم با درک این که کاربر چه چیزی را جست وجو کرده همان را به کاربر دقیق در نتایج جستجو می آورد.

بهبود سئوی سایت با استفاده از مرغ مگس خوار به چه صورت است؟

بهینه سازی کلمات کلیدی : بجای اینکه همیشه از کلمات کلیدی استفاده کنید از هم معنی ، مترادف و عبارت های ترکیبی استفاده کنید و کلمات کلیدی را بیش از حد تکرار نکنید.

انکرتکست ها را باکلمات کلیدی بهینه سازی کنید : از انکر تکست های خوب و خلاقانه استفاده کنید چون این کلمات کاربر را به سایت های دیگر منتقل می کند و تاثیر زیادی در رتبه گیری و سئوی سایت شما دارد.

تنوع در تولید محتوا : به مقالات و محتوا های خود تنوع دهید و فقط متمرکز روی یک مسئله نباشید تا بتوانید در الگوریتم مرغ مگس خوار یک رتبه ای بگیرید.

محتوای چند رسانه ایی : استفاده از محتوای چند رسانه ایی با کیفیت بخشیدن به محتوای خود می شود. و به مخاطب هم در درک بهتر مطالب کمک خواهید کرد .  محتوای ترکیبی هم بسیار تاثیر گذار در رتبه گیری و افزایش بازدیدی سایت می شود.

از schema markup استفاده کنید : اسکیما یک نوع نشانه گذاری و نوعی میکرو دیتا است که توضیحاتی درباره ی محتوا به کاربران ارائه می دهد . این نوع کد ها باعث می شود که شما راحت تر در گراف دانش گوگل شناسایی شوید و لینک های متنوع ای هم دریافت کنید.

چگونگی نام گذاری این الگوریتم ها به چه صورت است؟

باغ وحش گوگل شرکت گوگل  این نام ها را بر اساس ویژگی هایی که این پرنده دارد سرعت ، دقت عمل  زیادی دارد که در حال پرواز گوگل با راه اندازی این الگوریتم تمرکز خود را بر روی دقت سرچ و در اصل درک بهتر مطلبی که کاربران در نتایج جست و جو سرچ می کنند.

what-is-the-hummingbird-algorithm-its-impact-on-seo

 مقاله پیشنهادی: لینک جویس( link juice ) چیست؟و چه اهمیتی دارد؟

تاثیر الگوریتم Hummingbird بر سئو چگونه است؟

گوگل پس از اعلام نحوه کار الگوریتم مرغ مگس خوار قانون ها تغییری زیادی نکرده است ولی کسانی که محتوای با کیفیت تری از نظر seo تولید کنند که این متن کپی نباشد می توانند در بهینه سازی سایت بسیار خوب باشد. البته باید در نظر گرفت که محتوا های شما باید اصلی و یونیک باشد. این الگوریتم  می تواند به نرخ پرش سایت شما هم کمک فراوانی کند برای اینکه کاربر هر چیزی را که سرچ کند همان چیز برای کاربر به نمایش گذاشته می شود. به اشتباه وارد سایت شما نمی شود که در همان لحظه از سایت شما خارج شود که سایت شما افت داشته باشد.اگر با این الگوریتم نتوانستید بازدید خود را افزایش دهید می توانید از الگوریتم های دیگر گوگل استفاده کنید.

الگوریتم در گوگل به چه صورت عمل می کند؟

ارتباط مفهومی و معنایی مسقیمی با چیزی که شما سرچ می کنید دارد برای مثال وزن یک فرد را می خواهید که بدونید شما آن را داخل گوگل سرچ می کنید و اینجا الگوریتم مرغ مگس خوار به کار می آید که می تواند دقیق وزن فرد را به شما نشان دهد و یکسری اطلاعات مهم درباره ی آن شخص هم در اختیار کاربر قرار می دهد که خیلی خوب است و وقت شما را نمی گیرد و در صفحه اول شما پاسخ سوال خود را دریافت می کند. این الگوریتم ها بسیار به گوگل کمک چشم گیری کرده است برای اینکه هر یک از الگوریتم ها یه کار خاصی را انجام می دهند.

گراف دانش و جست و جوی معنایی چگونه است؟

برای اینکه بخواهید با درک بهتر این نوع الگوریتم و الگوریتم های دیگر را هم درک کنید. یک سال قبل از این الگوریتم مرغ مگس خوار گراف دانش را راه اندازی کرد.

بر خلاف اسمش یک نمودار نیست ولی یکسری اطلاعات مهمی در مورد افراد ، مکان و محتوا های مورد نظر به شما ارائه می دهد. که اگر شما چیزی را سرچ کنید در سمت راست یا چپ خود یک باکس را مشاهده می کنید که اطلاعات دقیقی در آن است. به آن گراف دانش یا knowledge graph می گویند. که بسیار از این استقبال خوبی شد.  در این گراف دانش اطلاعات وجود دارد و احتیاج ندارید که سایت ها را یکی یکی بازدید کنید تا اطلاعات مورد نظر را جمع کنید.

میخوای رایگان سئو رو آموزش ببینی ؟

سخن پایانی

الگوریتم های گوگل بسیار مفید برای کاربران است. که یکی از این ها الگریتم مرغ مگس خوار است که از علم پیشرفته ایی برخوردار است و میتواند در سرچ ها شما را به مقصد اصلی برساند و کاربران را از سردر گمی و چرخیدن در وبسایت ها جلوگیری کند. اطلاعاتی که الگوریتم مرغ مگس در اختیار شما قرار می دهد بسیار دقیق بوده و هیچ کاستی ندارد. خوشحال می شویم که نظرات و دیدگاه هاتون رو با ما در میان بگذارید.

جواد صادقی

جواد صادقی

جواد صادقی متولد 1377 فعال در حوزه آی تی و اختصاصی در بخش سئو و تولید محتوا. در حال حاضر در آکادمی اکولرن مشغول به کار هستم و در زمینه زبان انگلیسی و برنامه نویسی بک اند سایت هم فعالیت می کنم.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید